Daily Archives: Apr 23, 2019

We can't let history be forgotten.

Përfundon mbledhja e Kryesisë, LSI me “surpriza” të reja

Pas diskutimesh të shumta prej disa orësh, ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Lëvizjes Socialiste për Integrim e thirrur nga kryetarja Monika Kryemadhi, ndërsa...

VV bllokon certifikimin e kandidatëve të Listës Serbe për zgjedhjet në katër komunat veriore

Lëvizja Vetëvendosje ka bllokuar certifikimin e Listës Serbe për zgjedhjet që do të mbahen në veri. Anëtari i VV-së në KQZ, Adnan Rrustemi përmes një...

Në sulmet terroriste në Sri Lankë humbën jetën 45 fëmijë

Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijët (UNICEF) njoftoi se 45 fëmijë nga të cilët pesë me shtetësi të huaj janë vrarë në sulmet...

Hungaria: Juncker është një lider i pasuksesshëm

Ministri hungarez i Punëve të Jashtme dhe i Tregtisë së Jashtme, Peter Szijjarto, reagoi ndaj deklaratës së presidentit të Komisionit Evropian (BE), Jean-Claude Juncker,...

India, vendi ku lexohet më shumë libri

Në mesin e 10 vendeve të para në botë ku lexohet më shumë libri ndodhen 6 vende aziatike dhe 4 vende evropiane. Ndërsa ka tërhequr...

Këto janë përfitimet e trupit tuaj nëse hani manaferra!

Manaferrat janë fruta shumë të shijshëm dhe të shëndetshëm. Ky lloj i frutave janë të pranishëm sidomos gjatë muajve të verës. Konsumimi i manaferave bëhet...