Daily Archives: Apr 22, 2019

We can't let history be forgotten.

Dita ndërkombëtare e Tokës, një pemë kundër shpyllëzimit

Toka është i vetmi planet ku ka jetë dhe, për të ndërgjegjësuar njerëzit rreth rëndësisë së saj, 22 prilli është caktuar si Dita Botërore...

Netflix më shumë se kurrë në konkurrencën e artit të shtatë!

Netfilx vazhdimisht po mundohet të bëhet pjesë e gjigantëve të kinemasë amerikane, të cilët së shpejti duhet të rishikojnë kushtet e pranimit të filmave...

Miliona dollarë për jetëgjatësinë e baterive!

Prodhuesi i materialeve për bateri, komapania Sila Nanotechnologies ka siguruar një fond prej 170 milionë dollarë, si shtesë e përpjekjeve për përmirësim të kapacitetit...

Vdekja e lehonës në Elbasan, Spitali: Pësoi komplikacion

Pas vdekjes së 25-vjeçares 1 orë pas lindjes ka reaguar Qendra spitalore e Elbasanit. Në një deklaratë për mediat, spitali thotë se e reja...

Xhelozi futbolli: Milner nuk lejon Salah te marrë kreun e golashënuesve (video)

Mohamed Salah pati një rol vendimtar në fitoren 2-0 të Liverpoolit kundër Cardiff Cityt të dielën – por ai u përball me një mosmarrëveshje...

Statistikat/ Këto janë vendet më të mira për të rritur fëmijët!

Shtete të ndryshme kanë ligje të ndryshme lidhur me taksat dhe obligimet e tjera qytetare. Por në disa vende tatimi që paguan kthehet aty...