Daily Archives: Apr 21, 2019

We can't let history be forgotten.

Sudan, dërgohen në burg drejtues të nivelit të lartë

Në Sudan janë arrestuar dhe dërguar në burg drejtues të nivelit të lartë nga Partia e Kongresit Kombëtar e udhëhequr nga presidenti i përmbysur...

Libi, vriten 10 ushtarë të Haftarit në luftime

Të paktën 10 ushtarë të gjeneralit Khalifa Haftar, përfshirë një komandant u vranë në përleshjet e së shtunës në periferi të kryeqytetit libian Tripoli,...

Erdogan: Sulmet terroriste në Sri Lankë, kundër gjithë njerëzimit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, nëpërmjet llogarisë së tij në Twitter ka dënuar sulmet terroriste ndaj kishave dhe hoteleve në Sri Lankë. Recep Tayyip...

Shpërthimet në Sri Lankë, rritet në 185 numri i të vdekurve

Ka arritur në 185 numri i të vdekurve nga shpërthimet që kanë patur për objektiv kishat dhe hotelet në Sri Lankë. “Mallkoj sulmet terroriste me...

Roma tenton, Interi i kundërpërgjigjet. Zikaltrit konfirmohen të tretët

Pas fitores së Juventusit ndaj Fiorentinës dhe zyrtarizimit të titullit kampion 5 javë nga fundi i Serie A, duket se kampionati ka “ulur siparin”...

La Liga/ Barcelona akoma me pranë titullit

Barcelona i afrohet akoma më shumë titullit kampion në Spanjë. Në Camp Nou, skuadra katalanase mori një fitore të çmuar me Real Sociedad me...