Daily Archives: Apr 21, 2019

We can't let history be forgotten.

Trump reagon ndaj sulmeve në Sri Lankë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, ka shprehur ngushëllime pas sulmeve ndaj kishave dhe hoteleve në Sri Lankë, duke thënë...

VIDEO/ Everton çmonton United, largon “djajtë” nga zona Champions

Rinovimi i Solskjaer nuk ka efektin që drejtuesit e Man.United shpresonin, fillimisht Barcelona i likuidoi nga Champions League ndërsa tani kualifikimi për në turneun...

Mposhtni thartirën në lukth duke ndjekur këto këshilla!

Urthi (thartira e stomakut) mund të luftohet edhe pa mjete mjekësore, duke ndjekur dietën e duhur dhe duke qëndruar larg ushqimit dhe pijeve që...

Sulm ndaj liderit opozitar në Turqi Kılıçdaroğlu, gjatë ceremonisë mortore të martirit

Lideri i partisë opozitare në Turqi, Partia Republikane Popullore (CHP), Kemal Kılıçdaroğlu, është sulmuar nga një grup i cili protestonte kundër tij gjatë ceremonisë...

Presidencialet në Maqedoninë e Veriut, deri në ora 15 jehona e votuesve 28,89 për qind

Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) i Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se në rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut...

Makina e së ardhmes, në Kinë po shkohet përtej mjeteve elektrike

Tregu global i automjeteve përgatitet për makinën e së ardhmes, të ndërlidhur, autonome dhe lehtësisht të qasshme. Laboratori për këtë koncept të ri mund...