Daily Archives: Apr 19, 2019

We can't let history be forgotten.

Liverpool futet në garë për blerjen e talentit të Fiorentinës

Mediat italiane raportojnë se skuadra e Liverpoolit ka kërkuar informacione nga Fiorentina, për blerjen e sulmuesit Federico Chiesa. “The reds” duket se kanë ndërmend të...

Man. City, 600 mln euro merkato për t’u frenuar në çerekfinale

Manchester City, edhe këtë vit nuk ia doli të kualifikohet mes 4 ekipeve më të mira të Europës. Skuadra e “Citizens” u eliminua nga...

Barcelona dhe Manchester United po planifikojnë një shkëmbim të bujshëm

Mediat spanjolle kanë raportuar sot se drejtuesit e Manchester Unitedit dhe ata të Barcelonës kanë diskutuar për një shkëmbim mes Marcus Rashford dhe Philippe...

Presidenti i Turqisë mesazh urimi për festën hebraike

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, përmes një mesazhi ka shprehur urimet e tij me rastin e festës së Pashkëve hebraike për komunitetin hebre...

Sudan, opozita do të emërojë anëtarët e “Këshilli Presidencial Civil”

Shoqata Profesionale Sudaneze (SPA) është zotuar të emëroj anëtarët e një "Këshilli Presidencial Civil", të ngarkuar për drejtimin e çështjeve të kombit, pas rrëzimit...

Presidenti Erdogan takon kreun e Këshillit të lartë shtetëror të Libisë

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka takuar kreun e Këshillit të lartë shtetëror të Libisë, Khalid al-Mishri. Takimi i zhvilluar në pallatin...