Daily Archives: Apr 17, 2019

We can't let history be forgotten.

PD padit penalisht Policinë e Shtetit dhe atë Bashkiake(Dokument)

Edhe Partia Demokratike kallëzon penalisht Policinë e Shtetit dhe Policinë Bashkiake pas dhunës së ushtruar ndaj banorëve te Bregu i Lumit, më 9 prill,...

Ish-presidenti i Perusë qëllon veten para arrestimit

Ish-presidenti i Perusë Alan Garcia ka qëlluar veten me armë para se të arrestohej nga policia, njoftoi Ministria e Shëndetësisë e vendit. Ministria peruane njoftoi...

Reja shpjegon filozofinë e tij: Dua një ekip agresiv

Edy Reja ka shpjeguar dhe filozofinë e tij të lojës, atë që kërkon nga përfaqësuesja shqiptare por fillimisht kërkon pak më shumë kohë për...

Deputetët e PS: Vendimi i Holandës, skenar i partive ekstremiste

Për ligjvënësit socialistë vendimi i Parlamentit holandez për rikthimin e regjimit të vizave për qytetarët shqiptarë, është pjesë e një skenari të partive të...

Ambasadori britanik: Gënjejnë që mohojnë krimet në Kosovë

Ambasadori britanik në Kosovë Ruairi O’Connell, gjatë fjalimit të tij në Prizren për prezantimin e projektit për revitalizimin e rrugës “Marin Barleti” komentoi edhe...

Ç’po ndodh në PD? Kryemadhi i shkon Bashës në zyrë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka mbërritur rreth orës 16 e 10 në selinë blu. Gazetari Klajdi Bodlli raporton për “BalkanWeb” se aleatja...