Daily Archives: Apr 14, 2019

We can't let history be forgotten.

Super buxheti i Man.United, 230 mln euro për merkato

Man.United po përpilon një super buxhet për tu rikthyer konkurrues në Premier League dhe Champions League. Sipas të përditshmes britanike Sunday Express, Ole Gunnar...

Thaçi në Bruksel takohet me Tusk dhe Hahn

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit...

“Krerët e bandës i pret burgu”, Basha: Jemi në krah të njerëzve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sërish ndaj arrestimeve të kryera nga Policia e Shtetit. Ai zotohet se do të jetë gjithmonë...

Pirja i ujit ulë rrezikun e prekjes nga dementia!

Rreziku i prekjes nga dementia mund të zvogëlohet me një ndryshim të dietës dhe mënyrës së jetesës. Për të ulur rrezikun e prekjes harresa dhe...

Kjo është arsyeja pse gratë kanë depresion pas lindjes

Sistemi imunitar mund të fshihet pas depresionit post partum që prek të paktën 15 % të grave. Duket se një skuqje e disa zonave...

OBI thirrje për dialog në Sudan

Organizata për Bashkëpunim Islamik (OBI) u bëri thirrje palëve në Sudan të ndjekin dialogun për të garantuar një tranzicion paqësor të pushtetit. Pas protestave popullore...