Daily Archives: Apr 14, 2019

We can't let history be forgotten.

Protesta, Paloka: Rama ka fatura për të paguar tek shqiptarët

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka i ftuar në studion e lajmeve në “News 24”  foli për protestën e ditës së djeshme, ndërsa pohoi ...

Bankat, 2.9 miliardë euro jashtë

Bankat shqiptare kanë aktualisht 2,9 miliardë euro të investuara jashtë vendit ose gati një të tretën e depozitave që kanë mbledhur nga qytetarët. Të dhënat...

Lëng shtëpiak i cili nxjerr jashtë këlbazën nga mushkëritë e fëmijëve: Mjafton një gotë e vogël në ditë!

Pos që nxjerr jashtë këlbazën, ky lëng dukshëm do të përmirësojnë imunitetin e fëmijës tuaj Kjo recetë është për fëmijët të cilët me ditë të...

Takohen Sisi dhe Haftar, vlerësojnë zhvillimet e fundit në Libi

Lideri i forcave ushtarake në lindje të Libisë, gjenerali Khalifa Haftar, u takua me presidentin e Egjiptit, Abulfettah es-Sisi, me të cilin vlerësuan zhvillimet...

Në Gazën e bllokuar hapet panairi i librit

Në Gaza është hapur një panair i librit i cili po mbahet në kushte modeste nga shkaku i bllokadës izraelite. Programi është organizuar në qendrën...

Opozita serbe e Kosovës akuzon Vuçiçin se nuk e prishi marrëveshjen me Brukselin!

Partitë opozitare serbe të Kosovës, dje morën pjesë në protestën e opozitës në Beograd. Në protestën e djeshme në Beograd, morën pjesë edhe partitë opozitare...