Daily Archives: Apr 12, 2019

We can't let history be forgotten.

Thaçi ultimatum serbëve: Deri nesër keni afat të vendosni

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka lajmëruar se nëser kalon afati afati kur autoritetet e Beogradit kanë paralajmëruar se do të nxisin segmente të...

Ulsi Manja: Grabitja, jo cenim i Sigurisë Kombëtare

Kryetari i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se ngjarja në Rinas është e rëndë, është...

Salianji në gjykim për dosjen ‘Babale’, reagon ashpër Lulzim Basha

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar në një prononcim për mediat, menjëherë pas përfundimint të procesit gjyqësor për dosjen ”Babale” që vendosi të marrë të...

“Ministrja e re e emëruar nga Haradinaj kishte punuar kundër shqiptarëve”

Ish-aktivistja e shoqërisë civile nga Mitrovica, Valdete Idrizi, që tani është pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës, ka shprehur shqetësimin e saj për emërimin...

Kosova i bën ofertë gjigandit Volkswagen!

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala i ka bërë një ofertë gjigantit Volkswagen. Lajmi.net ka siguruar letrën zyrtare të ministrit Shala, në të cilën...

Këtë fanellë do të vesh Neymar

Neymar do të mbetet në PSG. Neymar nuk dëshiron të largohet nga Paris Saint-Germain , ka pohuar babai i tij. Që nga përfundimi i një rekord...