Daily Archives: Apr 11, 2019

We can't let history be forgotten.

A keni dhimbje të nyjeve? Ndaloni menjëherë konsumimin e këtyre ushqimeve!

Sa herë ndiejmë dhimbje përfshihemi nga paniku. Në veçanti kur ndiejmë dhimbje të nyjeve, qafës, këmbëve, shpinës. Këto dhimbje janë të tmerrshme dhe shpeshherë janë...

Çaji mund të jetë sa i dobishëm po aq edhe i rrezikshëm, mos i bëni këto gabime!

Çaji konsiderohet shumë i dobishëm, mirëpo po ashtu është shumë me rëndësi që të mos i bëni gabimet e zakonshme të cilat mund ta...

Dobitë e kombinimit të qumësht me mjaltë!

Ekzistojnë disa arsye përse çdo ditë duhet të pini një gotë qumësht lope apo qumësht bademi me pak mjaltë natyral. Kombinimi i mjaltit dhe i...

Breshër “i çmendur” në Tiranë, rrugët shtrohen me akull (Video)

Reshje të dendura shiu në formën e breshërit kanë rënë sot pasdite në Tiranë. Nga reshjet e shumta, rrugët janë mbuluar me akull.  

Celulari i ri Samsung, kamera rrotulluese dhe me shinë!

Samsung sapo njoftoi hedhjen në treg të një celulari të ri, që ka një kamera risi, me tre lente, por që ngrihet nga përbrenda...

Cilat janë 7 produktet ushqimore që po ju shkatërrojnë veshkat!

Shëndeti i veshkave tuaja varet pervec tjerash nga stili juaj i jeteses dhe llojet e ushqimeve qe i konsumoni. Lista e meposhtme ju ndihmon...