Daily Archives: Apr 9, 2019

We can't let history be forgotten.

Abelard Tahiri: Ndryshimi i Kushtetutës – proces vështirë i arritshëm

Ndonëse po përmendet shpesh ideja për ndryshim të Kushtetutës së Kosovës, duket se ky nuk është një proces i lehtë për t’u arritur. Kështu po...

Vaj të nxehtë e armë të ftohta, shqiptarët sherr në burgun grek

Episode të rënda dhune janë regjistruar sot në burgun e Avlonas, në Greqi mes të burgosurve shqiptarë dhe algjerianë. Sipas mediave greke, situata është...

Lezhë, 60-vjeçari humb jetën duke peshkuar

Një person ka rënë në kontakt me rrymën elektrike teksa peshkonte dhe për pasojë ka humbur jetën. Ngjarja ka ndodhur në Lezhë, në grykëderdhjen...

Jemen, shpallet gjendje e jashtëzakonshme për shkak të kolerës

Në Jemen është shpallur gjendje e jashtëzakonshme për të luftuar me epideminë e kolerës, e cila është e përhapur në rajonet nën kontrollin e...

Gazetarja Lala: Ja si ndodhi grabitja e 10 milionë eurove në Rinas!

Gazetarja Klodiana Lala ka dhënë detaje për grabitjen e ndodhur sot në Aeroportin e Rinasit. Gazetarja Lala, për “News 24” tha se paratë janë...

Kush është grabitësi i vrarë? Policia gati identifikimin

Policia është në vështirësi për të identifikuar një prej autorëve të grabitjes të vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit. Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se...