Daily Archives: Apr 8, 2019

We can't let history be forgotten.

Turqi, dënohen me burg të përjetshëm 26 puçistë të FETO-s

Një gjykatë në Ankara ka dhënë vendimin lidhur me rastin kundër 26 anëtarëve të organizatës terroriste FETO. Anëtarët e FETO-s akuzohen për përpjekjen për të...

Shpiket avioni? Nju Jork – Londër mund të zgjasë vetëm 1 orë

Inxhinierët britanikë kanë bërë një zbulim të madh në përpjekjet e tyre për të zhvilluar një aeroplan në hapësirë, që mund të udhëtojë nga...

Forcat izraelite arrestojnë vëllain e vajzës së guximshme palestineze Tamimi

Forcat izraelite kanë arrestuar vëllain e adoleshentes Ahed Tamimi, e cila u bë e njohur si vajza e guximshme palestineze për shkak të rezistencës...

Vazhdojnë luftimet në Tripoli, dhjetëra të vrarë

Bombarduesit e forcave ajrore të qeverisë libiane të konsensusit kombëtar kanë kryer sulme të ashpra mbi bazën e vetme ajrore nën kontrollin e forcave...

As Bajern Mynih e as PSG, Zhoze Murinjo do të shkojë te…

Zhoze Murinjo është një nga emrat më të lakmuar në botë dhe klubet më të mira duan ta kenë në drejtimin e ekipit të...

Balliu me banorët e Bulevardit të Ri: Policia i dhunoi

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu i pranishëm sot në rezistencën e banorëve të Bulevardit të Ri, shtëpitë e të cilëve preken nga projekti i...