Daily Archives: Apr 7, 2019

We can't let history be forgotten.

Kjo është porosia e G7 për Kosovën dhe Serbinë

Ministrat e Jashtëm të shteteve anëtare të Grupit të shtatë vendeve më të zhvilluara (G7) u bënë thirrje Beogradit dhe Prishtinës që të angazhohen...

Lenjani nuk njeh limite, gol pas 11 sekondash lojë

Emir Lenjani po kalon një formë të jashtëzakonshme, krejt ndryshe nga se mendonte Pancci. Lenjani jo vetëm është një titullarë fiks por tashmë ka...

Mësohet se kur shkon në Kuvend, Projektligji për Qeverinë

Pritet që në fund të muajit maj, Projektligji për Qeverinë të shkojë në Kuvend. Kështu ka bërë të ditur koordinatori nacional për reforma shtetërore, Besnik...

Arsenal nuk ia del në Liverpool, Jagielka i ndëshkon

Arsenali nuk arriti të përfitojë nga hapi fals i Manchester Unitedit, për t’u shkëputur nga ndjekëset që garojnë bashkë me të për një vend...

Numri jubilar: del nga prodhimi i 30 milioni VW Passat (video)

Këto ditë, Volkswagen shënoi kuotën 30 milion në prodhimin e Passat-it. Numri jubilar i VW Passat është një version i serisë GTE, një makinë hibride...

Autobusi elektrik më i gjatë në botë: BYD K12A mund të mbajë 250 pasagjerë (video)

Kompania kineze BYD (Build Your Dreams) ka bërë autobusin elektrik më të gjatë në botë. BYD K12A është një gjerësi prej tre metrash dhe gjatësi...