Daily Archives: Apr 5, 2019

We can't let history be forgotten.

SUKSESI/ Si u bë Saudi Aramco më e fortë se Google dhe Amazon!

Për ata që nuk e kuptojnë pse është e domosdoshme të kesh para përpara se të fitosh para, rasti i kompanisë Saudi Aramco tregon logjikën themelore...

JUBILEU/ NATO mbyll takimin 70-vjetorit: Jemi më të fortë se kurrë!

Ministrat e Jashtëm të NATO-s, mbyllën takimin e tyre dyditor në Uashington, që shënoi edhe 70 vjetorin e krijimit të aleancës, me një deklaratë...

Bulqizë: Vëlla e motër u plas granata teksa luanin, vdes 11-vjeçari, plagoset 9-vjeçarja

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Bulqizë, pasi vëlla e motër, teksa luanin, u ka plasur në dorë një granatë. Për pasojë vogëlushi 11-vjeçar ka...

Liga e Kampionëve pëson ndryshime të mëdha!

Ligën e Kampionëve po e presin ndryshime të mëdha. Sa i përket vëmendjes që merr nga tifozët e futbollit, Liga e Kampionëve e UEFA-s është...

Premtimi i Bashës: Do anullojmë Ligjin e Arsimit të Lartë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë bashkëbisedimit me studentët në korpusin universitar të Universitetit Politeknik, premtoi anulim të Ligjit të Arsimit të Lartë. Basha...

Calavera në Tiranë: Qeveria të përparojë në rekomandimet e ODIHR

Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor, Genoveva Ruiz Calavera po zhvillon një vizitë në Tiranë. Përmes një postimi në Twitter, Calavera ndan edhe pritshmëritë e BE-së...