Daily Archives: Apr 1, 2019

We can't let history be forgotten.

Japonia hyn në epokën e re “Reiwa”, pas largimit të Akihito

Japonia do të ketë një epokë të re, e cila do të filloj kur perandori Akihito të largohet nga froni në fund të muajit....

Patëllxhanë të mbushur

Përbërësit:     • 1 kg mish viçi, • 1-1, 5 kg patëllxhanë të vegjël, • 1 qepë, • 1 karotë, • vaj ulliri, • 2 lugë gjalpë, • 4 domate, • disa...

Protesta edhe në Malin e Zi për “një qeveri të përkohshme dhe zgjedhje”

Me moton “Rezisto”, në Podgoricë u mbajt një tjetër protestë e organizuar nga qytetarë dhe shoqëria civile. Kjo është java e shtatë që në...

Transportonin hashash në krahë, kapen në kufi dy shqiptarë

Policia Kufitare ka arrestuar në flagrancë dy shtetas shqiptarë që po transportonin një sasi të konsiderueshme lënde narkotike në krahë, në malet e Qafë...

Donatorët ndihmë për familjet e viktimave nga sulmi terrorist në Zelandë të Re

Christchurch Fushata humanitare për ndihmë familjeve të viktimave të sulmit të fundit terrorist në Zelandën e Re është mbështetur nga njerëz nga 139 vende anembanë...

“Akoma po numërohen votat për garën për kryebashkiakun e Stambollit”

Stamboll Akoma po numërohen votat për garën për kryebashkiakun e Stambollit, tha të hënën Binali Yıldırım, kandidati për kryebashkiak të Stambollit nga radhët e Partisë...