Daily Archives: Apr 1, 2019

We can't let history be forgotten.

Gjykata rrëzon Llallën. Ish-kryeprokurori kërkonte të mos hetohej më

Ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla mori humbjen e radhës në Gjykatën e Krimeve të Rënda pas kërkesës së tij në të cilën refuzoi zgjatjen...

Pogradec/ Shpërthen granata, plagoset 26-vjeçari

Ditën e sotme në fshatin Leshnicë, një 16-vjeçar është plagosur pasi i ka shpërthyer aksidentalisht një granatë. Siç bën me dije policia 16-vjeçari me iniciale E.Ç...

Gmail shkon përtej pritshmërive të përdoruesve, këto janë veçoritë të reja

Përdoruesit e aplikacionit ‘Gmail’ mund të planifikojnë kohën kur të dërgohet ‘e-mail’-i, të zgjedhin linja të sugjeruara në fushën e ‘subject’ dhe disa mundësi...

Kryemadhi: Rinia, dështimi më i madh i qeverisë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një takim me një grup gjimnazistësh nga dy shkolla në Tiranë tha se dështimi më...

Ambasadori i Zvicrës ‘shuplakë’ pushtetarëve

Ambasadori i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet, i cili gjatë përurimit të një ujësjellësi në fshatrat e Skenderajt, e tha se nuk është normale...

“Shuplaka” e Gjermanisë për Thaçin, vjen akuza e rëndë për presidentin

Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i ka ardhur sot edhe një ‘shuplakë’ nga shteti gjerman, shtet ky i cili po kundërshton ashpër idenë e...