Daily Archives: Mar 26, 2019

We can't let history be forgotten.

Vasili: Përralla e çmendur e kryeministrit me sharrën e druve

Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili përmes një statusi në profilin e tij në “Facebook” shkruan në lidhje me takimin e Ramës...

Zhbllokohet KQZ-ja, të enjten betohen anëtarët e rinj!

Bllokimit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve po i vjen fundi. Presidenca ka njoftuar se pas përmbyljjes së të gjitha procedurave dhe kompletimit të lëndëve me...

Rrezik i lartë në komunikacion, në 700 kilometra rrugë nacionale nuk e mirëmban askush sinjalizimin

Sinjalizimi dhe mirëmbajtja e pajisjeve në rrugët nacionale dhe rajonale të Kosovës po mungon në qindra kilometra rrugë të cilat janë nën përgjegjësinë e...

“Air Albania” fluturon për herë të parë nga Tirana në Stamboll

Autoriteti i Aviacionit Civil ka njoftuar se ka përfunduar certifikimin e kompanisë ajrore flamur të Shqipërisë “Air Albania”, duke i hapur rrugë nisjes së...

Seanca për Tahirin, gjyqtarja tërhiqet për vendim

Ka nisur sot prej orës 10:00 të mëngjesit te Krimet e Rënda seanca për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Burime për ‘BalkanWeb” bëjnë me...

Të shtëna me armë në një aeroport në Turqi

Një polic turk njoftohet se ka qëlluar me armë zjarri një koleg të tij e më pas pastaj ia ka kthyer armën vetës. Ngjarja...