Daily Archives: Mar 22, 2019

We can't let history be forgotten.

HAXHI 2019- Aplikoni për udhëtimin e jetës tuaj nga Bashkësia Islame Zvicër

Haxhi 2019 Koha për të shkuar në Haxh erdhi. Bashkësia Islame Shqiptare në Zvicër ka nisur rregjistrimin për Haxh 2019 Me dy oferta me çmime të përballueshme...

Kongresi i PS, Mirela Kumbaro tregon arsyet pse u ftua Fatos Nano

Ish-ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro e ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 foli për Kongresin e PS nesër, si dhe për zgjedhjet lokale të...

“Babalja”, Vasili: Rama e ka tmerr të flasë për përgjimet e reja

Ish-kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar në “Facebook” për “Dosjen Babale”. Ky reagim vjen pas publikimit  të...

Çmontohet Arsenali, edhe yjet e ekpit do largohen në verë

Sezoni i ri, dështim i vjetër. Ky është përkufizimi më i saktë për vitin futbollistik të “topçinjve”, të cilët edhe njëherë nuk po arrijnë...

Itali/ Mbanin drogë e mijëra euro në shtëpi, pranga 2 shqiptarëve

Policia italiane ka vënë në pranga tre persona, dy shqiptarë dhe një shtetas italian për veprën penale të mbajtjes dhe shitjes së lëndëve narkotike. Mediat...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Rama: Shqipëria nuk është e përfshirë

Kryeministri Edi Rama hedh poshtë cdo mundësi që Shqipëria të jetë e përfshirë në negociatat mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për gazetën...