Daily Archives: Mar 20, 2019

We can't let history be forgotten.

Kuvendit i shtohen tre deputetë nga listat e LSI

Ralf Gjoni, Enada Kociraj dhe Nimet Musaj janë tre deputetët e radhës nga lista e Lëvizjes Socialiste për Integrim të cilëve Komisioni Qëndror i...

Unaza 137 ditë në protestë, banorët bllokojnë rrugën

Ka nisur edhe sot protesta e banorëve të Unazës së Re, të cilët kundërshtojnë projektin e Unazës së Madhe, nga i cili rrezikojnë shembjen...

Pasi shprehën frikë besimtarët, banda e motoçiklistëve do të bëjë roje në xhami (Foto)

Pas lajmit se muslimanët në Hamilton të Zelandës së Re frikësohen të shkojnë në xhami për namazin e xhumasë nga shkaku i sulmit terrorist...

Si ndodhi atentati në Shkodër, çfarë dihet për autorin (Detaje)

Pak orë pasi “Nardi i Bujtinave” u vra në Grudë në një atentat me armë zjarri tip automatik, të tjera detaje mësohen për ngjarjen. Gazetari...

Promovohet libri “Xhamitë e Shqipërisë”

Instituti “Yunus Emre” në bashkëpunim me Ambasadën e Republikës së Turqisë në Tiranë dhe Shtëpinë Botuese “Plejad”, zhvilluan aktivitetin e promovimit të albumit (librit)...

Mjaltit nuk i skadon afati as 3000 vjet, ja pse?

Mjalti është lëng i trashë dhe i ëmbël me ngjyrë qelibari, që e bëjnë bletët nga nektari i luleve. Nektari është burimi kryesor i...