Daily Archives: Mar 19, 2019

We can't let history be forgotten.

406 zyrtarë të lartë të afërt me politikën, janë “rehatuar” në institucione të ndryshme

Njohësit e çështjeve politike në vend thonë se memorandumet mes insitucioneve që në pozitat më të larta të mos ketë njerëz të afërt me...

Zgjedhjet mund të mbahen në vjeshtë!

Qeveria “Haradinaj” ka arritur ta çojë gati në gjysmë mandatin e saj pavarësisht mungesës së numrave të nevojshëm në Kuvend dhe kërkesës së vazhdueshme...

Messi rikthehet tek Argjentina, përgatitje për miqësoret e radhës

Argjentina do të luajë javën e ardhshme ndeshjen miqësore me Venezuelën, që është në kuadër të përgatitjeve për “Copa America”, që do të zhvillohet...

I pakënaqur tek Reali, Varane planifikon largimin

Raphael Varane po mendon largimin nga Reali i Madridit në fund të sezonit. Kështu shkruan e përditshmja franceze L’Equipe, sipas të cilës mbrojtësi kampion...

Shqiptarët në dietë?! Importi i sheqerit më i ulëti në 7 vite!

Anketa e INSTAT zbuloi se obeziteti po përhapet te shqiptarët për shkak të kequshqyerjes dhe mungesës së aktivitetit fizik. Mirë po në 2018-n importet...

Artan Lame: Lista me 2300 pronarë që kompensohen, fondi 50 mln lekë

ALUIZNI publikon listë me 2300 pronarë që u është zënë toka nga ndërtimet pa leje dhe kanë gati kompensimin. Bëhet fjalë për 700 pasuri,...