Daily Archives: Mar 18, 2019

We can't let history be forgotten.

Soreca: Jemi në pritje të vendimit të qershorit për Shqipërinë

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luiggi Soreca ka komentuar vizitën e tij në KE, ku edhe ka diskutuar gjerë e gjatë ecurinë e reformave...

Shpërthen Lenjani: S’vij në Kombëtare sa të jetë Panuçi

Ermir Lenjani po kalon një moment të mirë të formës së tij në kampionatin helvet, teksa ka qenë vendimtar për shumë nga aksionet e...

“Protesta”, banori i Unazës: Na bëjnë presion, nuk e ulim kokën

Ka nisur edhe sot protesta e banorëve të Unazës së Re, të cilët kundërshtojnë projektin e "Unazës së Madhe" , nga e cili rrezikojnë...

Derbi në Mançester për mbrojtësin që kushton 500 mln euro

Merkatoja e verës parashikon një derbi të nxehtë në Mançester për Samuel Umtitin. Sipas asaj që raporton “The Sun”, dy superklubet e Mançesterit, Siti...

Axhenda/ KLP mblidhet nesër për Kryeprokurorin e ri dhe SPAK

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të mblidhet ditën e nesërme në orën 10:00 për të çelur garën për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm,...

UEFA dhe klubet po përgatisin revolucionin e Champions-it

Prej muajsh UEFA dhe klubet më të mëdha europiane janë duke diskuar një revolucion të mundshëm të Champions League duke nisur nga vitit 2012...