Daily Archives: Mar 15, 2019

We can't let history be forgotten.

Muslimanë, zgjohuni nga gjumi para se të vdisni!

Së paku një miliard muslimanë në botë sot do të duhej të derdheshin nëpër rrugë, të marshonin e t’i zinin sheshet. Ta dridhnin tokën...

Ushqimet që ua pastrojnë trupin, mos i hiqni nga tavolina!

Herë pas here trupi ynë ka nevojë për detoksikim në mënyrë që t’i rikthehet funksionit në mënyrë optimale dhe ta përmirësojë mënyrën se si...

Sevilla shkarkon trajnerin pas eliminimit dramatik nga Liga e Europës

Sevilla kanë marrë vendimin për shkarkimin e trajnerin Pablo Machin, vetëm një ditë pasi u eliminuan nga Liga e Europës. Pesë herë triumfuesit në Ligën...

Konfirmon Kosnett: Me krerët e Listës Serbe bisedova për interesat dhe shqetësimet e tyre

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka konfirmuar se është takuar sot në Prishtinë me përfaqësuesit e Listës Serbe. “Me ta diskutova për interesat...

Pompeo: SHBA kufizon vizat për personelin e Gjykatës Penale Nërkombëtare

Sekretari shtetëror i SHBA-ve, Mike Pompeo, tha se vendi i tij ka kufizuar vizat për personelin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare (International Criminal Court-ICC) të...

Martin Henze nga CDU: Zgjedhje të reja për krizën në Shqipëri

Ndërkohë që Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara kanë kritikuar vendimin e opozitës për djegian e mandateve, një zë pro këtij akti vjen nga...