Daily Archives: Mar 14, 2019

We can't let history be forgotten.

Kryemadhi: Jam krenare për ata që nuk pranuan të jenë në Kuvend

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë takimit me strukturat e partisë që drejton në kuadër të protestës së 16 marsit, ka komentuar edhe djegien...

Agjenti i Bejl: Largimi nga Reali? Të shohim ç’do bëjë Zidan

Ardhja e Zinedin Zidan në krye të Real Madridit ka tronditur të ardhmen e Gareth Bejlit, sulmuesit uellsian, që në këtë sezon ka dështuar...

Komuna e Suharekës merret shembull nga Let’s Do It Kosova

Lets’s Do It Kosova ka përgëzuar vendimin e fundit të kryetarit të Suharekës, Bali Muharremaj, për ndërmarrjen e një hapi shumë të rëndësishëm, atë...

KDI takohet me grupe parlamentare për Ligjin për Dialogun

KDI ka realizuar takime të ndara me dy grupet parlamentare të opozitës, përkatësisht Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Vetëvendosjen në të cilat ka diskutuar...

Ministrja Margariti në Kosovë: Së shpejti fond të përbashkët

Me ftesë të Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, Elva Margariti, ministrja e Kulturës së Shqipërisë zhvilloi vizitën e parë në Kosovë...

Beto O’Rourke nis rrugëtimin për President i SHBA

Ish-kongresmeni i Teksasit, Beto O’Rourke deklaroi publikisht se do të kërkojë emërimin demokrat për kandidat në presidencialet e 2020-tës, duke i dhënë fund kështu...