Daily Archives: Mar 12, 2019

We can't let history be forgotten.

Konflikti te “Petro Nini”, Rama: Policët si trup pa kokë

Konflikti i pronësisë pranë shkollës “Petro Nini” në kryeqytet ishte arsyeja e përgjigjes së kryeministrit Edi Rama mbrëmjen e sotme. Në rubrikën “Përgjigjja ime”,...

PS mbledh aleatët: Destabilizimi rikthen vendin në vitin 1997

Partia Socialiste thirri aleatët e saj në një tryezë konsultimi për të analizuar situatën politike në vend, pas largimit nga Parlamenti të PD dhe...

A e dini pse çajit të zi në Kosovë i thonë “çaj rusi”, kjo është arsyeja!

Çaj i Zi, apo Çaji i Rusit, nuk rrjedh nga Rusia. Të gjithë e konsumojnë, por rrallëkush e di se nga rrjedh kjo pije e...

Salvini refuzon fondet e arabëve

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, i ka kërkuar shtëpisë së operas “La Scala” në Milano, të refuzojë oferta nga Arabia Saudite, për të investuar...

Aktori i njohur turk ndryshon look, nuk njihet (Foto)

Aktori turk Çagatay Ulusoy është i njohur për publikun shqiptar, si protagonist në serialin “I Infiltruari”. Vitin e kaluar bëri bujë lajmi pasi 27...

Landfilli në Sharrë “vjel” paratë publike e private, ja shifrat!

Me gjithë denoncimet e përsëritura, Kompania koncensionare e landfillit të Sharrës “Integrated Energy BV” vazhdon t’iu vjelë ndërtuesve taksën e fshehtë për dherat që...