Daily Archives: Mar 11, 2019

We can't let history be forgotten.

Perez bën çmenduri për Zidanin, i jep çekun e bardhë!

Kanë mjaftuar dy biseda mes Florentino Perezit dhe Zinedin Zidan për ta bindur këtë të fundit për të pranuar sërish stolin e Real Madridit. Zidan...

FSHF njofton klubet: Bojkoti mbaroi, nesër nis Kupa!

Futbolli do të rikthehet në stadiume, topi do të nisë të shkelmohet nga mesi i fushës dhe kjo do të ndodhë që ditën e...

Avioni pëson defekt në 10 mijë metra lartësi, bënë ulje urgjente në Palremo!

Një avion i kompanise “Volotea” që bën linjën Bari-Katania ka bërë ulje të detyruar sot në Palermo bëjnë me dije mediat italiane pasi që...

Fermerët e Zelandës së Re, dron në vend qenve (video)

Fermerët në Zelandën e Re tashme kanë një mjet të ri për t’i menaxhuar tufat e deleve dhe lopëve. Me zhvillimin e teknologjisë, miku...

Shafrani: lufton depresionin dhe ankthin, përmirëson gjendjen shpirtërore

Shafrani është ndër lulet më të pasura dhe më të shtrenjta në botë, e njohur edhe si “ari i kuq”. Studimet kanë treguar se shafrani...

Kandidate e PS në Shkodër? Mesi: S’do thosha jo, duhet ndryshim

Ish-zëvendës kryeministrja Senida Mesi ka qenë e ftuar në rubrikën “Opinion” në News24 për të folur për zhvillimet politike dhe protestat e opozitës. Ajo...