Daily Archives: Mar 9, 2019

We can't let history be forgotten.

Austria shkatërron stadiumin modern për të…mbjellë pemë!

Lamtumirë “Worthersee Stadion”, impianti modern prej 32 mijë vendesh që Austria e rikontruktoi në kuadër të Europianit të vitit 2008 dhe ku u zhvilluan...

Habit ylli i Totenhemit: Nuk më lë babai të martohem!

Son Heung-Min, sulmuesi i Totenhemit, ka dhënë një intervistë për tabloidin britanik “The Guardian” dhe ka befasuar të gjithë publikun me deklaratat e tij....

Mes politikës e biznesit, shqiptarja synon Parlamentin në Zvicër

Erdhi në Zvicër si tri vjeçare, ndërsa synon postin e deputetes në një nga kantonet më të rëndësishme të Zvicrës. Është kjo Arbela Statovci,...

FOTO/ Thikë në fyt gruas, dëbohet shqiptari që tmerroi Anglinë

Autoritetet e Britanisë së Madhe kanë dëbuar shqiptarin, Ardian Rragami, i cili disa ditë më parë tmerroi qytetarët anglezë. Ai i vuri thikën në...

Zjarr i madh në Dibër, dy hektarë pyje nën “pushtetin” e flakëve

Një sipërfaqe e madhe pyjore është përfshirë nga flakët pasditen e kësaj të shtune në qarkun e Dibrës. “BalkanWeb” ka mësuar  se në pushtetin e flakëve...

U denoncua e zhdukur, ja ku u gjet 12-vjeçarja nga Durrësi!

Gjendet 12-vjecarja e cila u denoncua e zhdukur nga nëna e saj që prej ditës së djeshme në qytetin bregdetar të Durrësit. Mësohet se vajza,...