Daily Archives: Mar 7, 2019

We can't let history be forgotten.

Miratohet platforma e dialogut

Me 61 vota për, 1 abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar platforma për dialogun mbi Marrëveshjen përfundimtare gjithëpërfshirëse dhe ligjërisht të detyrueshme të normalizimit...

Golden Eagle befason ministrin Shala me pankartën “Relax o ministër”

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka vizituar kompaninë prodhuese “Frutex” në Komunën e Suharekës. Me këtë rast , derisa ministri Shala ishte...

Presidenti Thaçi reagon për aksidentin në Gjilan, kërkon masa të rrepta në trafik

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka reaguar për aksidentin tragjik që ndodhi sot në Gjilan. Thaçi ka shprehur ngushëllime për të prekurit nga kjo ngjarje,...

Vendet e BE-së refuzojnë “listën e zezë” ku është përfshirë Arabia Saudite

Vendet e Bashkimit Evropian (BE) refuzuan të pranojnë listën e zezë të përgatitur nga Komisioni Evropian (KE), në të cilën ndodhen 23 shtete, përfshirë...

Shpërthen sërish vullkani më aktiv në Indonezi!

Vullkani më aktiv në Indonezi, Merapi, që nga fillimi i vitit është duke hedhur hi dhe tym rishtas nga disa shpërthime. Shpërthimi i vullkanit Merapi...

OBI dhe BE bisedojnë mbi zgjerimin e vendbanimeve hebreje

Organizata e Bashkëpunimit Islam (OBI) dhe Bashkimi Evropian (BE) diskutuan mbi zgjerimin e vendbanimeve izraelite në territoret e pushtuara palestineze. Sipas një deklarate me shkrim...