Daily Archives: Mar 6, 2019

We can't let history be forgotten.

Studiuesit zbulojnë virusin unik në Zvicër, ja si shpjegohet!

Hulumtuesit në Spitalin Universitar të Lozanës (CHUV) kanë zbuluar një lloj të virusit të hepatitit E, i cili rezulton të jetë unik në Zvicër. Ata...

MIE: Kosova s’ka humbur asnjë cent nga fondet e BE-së, ish-sekretari po dezinformon!

Ministria e Integrimeve Evropiane thotë së Kosova nuk e ka humbur asnjë cent nga fondet e BE-së, derisa akuzon ish-sekretarin e kësaj ministrie, Demush...

Korçë/ Aksidenton të moshuarin, 63-vjeçari largohet nga vendngjarja

Një 63-vjeçar ka aksidentuar me mjetin e tij një 77-vjeçar, i cili po lëvizte me biçikletë. Menjëherë pas aksidentit, 63-vjeçari B.J, është larguar nga vendngjarja...

Gjykata e apelit e Kanadasë urdhëron firmat e duhanit të paguajnë 15 miliardë dollarë për…!

Një gjykatë kanadeze ka mbështetur vendimin që urdhëroi tre kompani duhani të paguajnë miliarda dollarë për dëmet. Aktgjykimi përfshin kompanitë Imperial Tobacco, Rothmans Benson &...

Vetura më e shtrenjtë në botë, ky është çmimi i saj!

Bugatti La Voiture Noire është makina e re më të shtrenjta të ndërtuara ndonjëherë. “Kur ekipi dhe unë filluam të dizajnonim këtë makinë”, thotë projektuesi...

Suedezët, me detyrim në palestër. Sport kundër stresit në punë

Një vrap në park, një leksion joge apo ndonjë aktivitet tjetër në ajër të pastër gjatë pushimit të drekës. Kjo praktikë po përhapet gjithmonë...