Daily Archives: Mar 4, 2019

We can't let history be forgotten.

Kryeministri pakistanez: Nobel për mua? Jo! Jepjani atij që zgjidh konfliktin me Kashmirin!

Në kulmin e rishpërthimit të krizës mes Indisë dhe Pakistanit për rajonin e Kashmirit, kryeministri pakistanez Imran Khan tha se një Nobel Paqeje duhej...

Presidenti slloven: Mbështesim rrugën e Shqipërisë drejt BE-së

Pas takimit me presidentin Meta, homologu i tij slloven Borut Pahor tha se vendi që ai përfaqëson vijon të mbështesë rrugën e anëtarësimit të...

Vatikani do të hapë arkivat e Luftës së Dytë Botërore

Kreu i Vatikanit, Papa Françesku, njoftoi se Arkivi Sekret i Vatikanit i periudhës së Papa Pio i 12-të përfshirë edhe Luftën e Dytë Botërore,...

Madridi nënshkruan një traktat fiskal me Londrën për Gjibraltarin!

Spanja nënshkroi sot një traktat fiskal mbi Gjibraltarin me Britaninë e Madhe, më pak se një muaj larg Brexit, për të luftuar kundër mashtrimit...

Kriza politike, Meta: Palët të reflektojnë për interesat kombëtare

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në Tiranë homologun slloven, Borut Pahor. Kreu i shtetit në një konferencë për mediat tha se marrëdhëniet mes...

Këto pesë zakone e dëmtojnë rëndë mëlçinë!

Mëlçia është një nga organet më të rëndësishme në trup. Çdo gjë që fusim në organizëm kalon përmes mëlçisë. Aty përpunohet përpara se të...