Daily Archives: Mar 3, 2019

We can't let history be forgotten.

“Tradhtarin asnjë s’e do”, Kryemadhi-deputetëve të ri: S’ju falim

Një paralajmërim të fortë kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ka bërë sot edhe për ata që joshin kandidatët e listës për deputetë të...

Asambleja e PS në Korçë, Balla: Opozita, frikë nga drejtësia e re

“Opozita i frikësohet drejtësisë së re që po lind”. Kështu ka deklaruar sot nga Korça, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla. Së...

Largimi i trupave ushtarake nga Kosova, flet Komandanti i Bondsteel

Komandanti i bazës ushtarake amerikane Bondsteel në Kosovë, Kolonel Roj Makareg, ka deklaruar se vendimi për tërheqjen eventuale të trupave ushtarake të SHBA-ve nga...

Për 6 vite kosovarët shpenzuan 30 milionë euro në aplikimet për viza

Sipas një hulumtimi nga instituti “GAP” dhe Instituti për Studime Juridike dhe Politike, kosovarët shpenzojnë më së shumti në Evropë për të aplikuar për...

Lista Serbe: Deklarata e Haradinajt për veriun rrezikon stabilitetin

Lista Serbe ka thënë se deklaratat e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj për vendosjen e mundshme të ushtrisë në veri të Kosovës, paraqesin një...

Kush po e pengon regjistrimin e Trepçës si ndërmarrje publike

Edhe pse ligji për Trepçën është miratuar tash e gati tri vjet dhe statuti i miratuar në Kuvendin e Kosovës muaj më parë, Beogradi...