Daily Archives: Mar 2, 2019

We can't let history be forgotten.

Prizren, trajnim për “teknikat e leximit të shpejtë”

Në Prizren të Kosovës u mbajt trajnimi për arsimtarët në lidhje me "Teknikat e leximit të shpejtë" i zhvilluar me mbështetjen e "International Maarif...

Mbi 26 mijë specie në botë nën kërcënimin e zhdukjes

Unioni Ndërkombëtar për Ruajtjen e Natyrës (IUCN) paralajmëron se më shumë se 26 mijë specie të gjallesave janë nën kërcënimin e zhdukjes. Sipas informacioneve që...

Erdogan: Turqia e gatshme të ndihmojë në uljen e tensioneve Indi-Pakistan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se "Turqia është e gatshme të bëjë atë që është e nevojshme për të ndihmuar në...

Ndërruesve manual të shpejtësive po u vijen fundi!

Vetura me ndërrues manual të shpejtësive dal ngadalë po u vije fundi. Kjo për shkakë, se ato tani janë më të shtrenjta. Për vite me radhë,...

U quajt “ambasadore e Hashim Thaçit”, reagon Çitaku!

Vlora Çitaku ka reaguar ndaj një deklarate që ka bërë Ramush Haradinaj. Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku, është deklaruar pak orë pasi kryeministri...

Bahri Gashi, doktori i parë në fushën e Politikave të Inteligjencës – Sigurisë Kombëtare!

Eksperti i sigurisë dhe studiuesi i politikave të sigurisë dhe shërbimeve të inteligjencës,       Magjistër (Mr.Sci) Bahri Gashi ka mbrojtur me sukses të lartë disertacionin...