Daily Archives: Mar 1, 2019

We can't let history be forgotten.

Kriza/Dialog me ndërmjetësim nga Meta? Ministri: S’kemi komplekse

Ministri i kabinetit të ri “Rama 2”, Bledi Çuçi që zuri vendin e Niko Peleshit në ministrinë e Bujqësisë, i ftuar në rubrikën “Opinion”...

Australi, fillon panairi ndërkombëtar i aviacionit dhe mbrojtjes

Me akrobacionet e avionëve dhe helikopterëve ushtarakë sot filloi Panairi Ndërkombëtar i Aviacionit dhe Mbrojtjes në Australi, "Avalon Airshow". Ky është një nga panairet më...

Mali i Zi ratifikon Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO

Parlamenti i Malit të Zi në seancën e sotme në Cetinjë, ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. "Për" këtë vendim votuan...

Dhjetra gazetarë venezuelian të bllokuar në Kolumbi

Unioni Kombëtar i Punonjësve të Shtypit i Venezuelës ka bërë të ditur se dhjetra gazetarë janë bllokuar në Kolumbi, pasi pika kufitare me Venezuelën...

Rakitic dëshiron qëndrimin te Barcelona

Me zyrtarizimin e operacionit Frenkie de Jong gjatë merkatos së verës, spekulimet mediatike aluduan për një transferim potencial të Ivan Rakitic drejt Interit, por...

Policia e Suedisë Ditën e saj e shënon në xhami

Oficerët e policisë në Stokholm shënuan Ditën e Policisë në xhaminë Fittja Ulu, e cila vepron pranë Drejtorisë për Çështje Fetare të Republikës së...