Daily Archives: Oct 1, 2018

We can't let history be forgotten.

Për kufijtë, referendumi nuk e zëvendëson Kushtetutën

Kosova mund të shpallë referendum për çështje të caktuara, por nëse pyetja e referendumit bie ndesh me Kushtetutën e Kosovës, atëherë duhet të fillojë...

Bektashi padit Gashin dhe Shllakun për raportin e “plagjiaturave në UP”

Profesori i Juridikut, Mejdi Bektashi, ka ushtruar padi ndaj Shkëlzen Gashit të “Admovere-s” dhe Luan Shllakut të KFOS-it. Padia e protokoluar sot në Gjykatën...

Liverpool, në shënjestër mesfushori uellsian i Arsenalit

Liverpooli do të nisë një ofensivë për Aaron Ramsey, për ta sjellë atë në “Anfield Road”. Skuadra “The Reds” e ka vënë në shënjestrën e...

Përplasje mes Thaçit e Haradinajt në New York, zbulohen detajet

Fjalë të rënda kanë shpërthyer gjatë vizitës në Nju Jork, ndërmjet Hashim Thaçit dhe Ramush Haradinajt, ku një delegacion i shtetit ka qëndruar gjatë...

Palestinezët organizojnë grevë të përgjithshme

Palestinezët në tërë vendin kanë nisur një grevë të përgjithshme në shenjë proteste kundër Ligjit Shtet-Hebre dhe vendimit izraelit për rrënimin e fshatit Khan...

“Turqia ka një rol kyç në sigurinë e Europës”

Zëdhënësi i Qeverisë hungareze, Zoltan Kovacs, tha se Turqia është një vend përcaktues gjeopolitik dhe strategjik të cilin Qeveria e Hungarisë e vëren si...