20 milionë lekë kush ndërton shtëpi në fshat, Berisha thirrje Ramës: Ofertë tallëse dhe cinike, hiq dorë nga diskriminimi

Duke e quajtur një ofertë tallëse dhe cinike të kryeministrit Rama, dhënien në dorë të 20 milion lekë ve të vjetër për banorë t në fshat që duan të ndërtojnë vetë banesat e rrënuara nga tërmeti tragjik, ish-kryeministri Berisha i bën thirrje atij të heqë dorë nga diskriminimi cinik i ndarjes së popullsisë në të nënës e të njerkës.

“Me dy milione qe ofron narkoqeveria jote fshatari nuk ngre dot nje balle te shtepise se rrenuar.

Prandaj duke denuar kete akt cinik i them Edvin Mafise hiq dore nga diskriminimi cinik i qytetareve, nuk do mundesh kurre ti ndash ne fatkeqesi ata ne disa te fshatit e te tjere te qytetit, disa te nenes e te tjere te njerkes, kete nuk e pranon asnje shqiptar dhe per kete qendrim çnjerezor antikushtetues do te marresh ndeshkimin e merituar”– shkruan Berisha në Facebook.

Postimi i Berishës:

Nje oferte tallese dhe cinike e Edvin Mafise per fatkqinjte!

Diskriminim racist antikushtetues i qytetareve shqiptar!

Miq, 2 milion lek per shtepite e rrenuara nga termeti ne fshat, qe per te mashtruar Edvin Mafia i lexon me te vjetra (20 milione) do te thote:

-ose je cinik i pashpirt qe urren fatkqinjte dhe tallesh e i diskriminon ata
-ose nuk jeton ne kete vend por diku ne nje hapesire iluzive, rrene dhe mashtrimi
Me dy milione qe ofron narkoqeveria jote fshatari nuk ngre dot nje balle te shtepise se rrenuar.

Prandaj duke denuar kete akt cinik i them Edvin Mafise hiq dore nga diskriminimi cinik i qytetareve, nuk do mundesh kurre ti ndash ne fatkeqesi ata ne disa te fshatit e te tjere te qytetit, disa te nenes e te tjere te njerkes, kete nuk e pranon asnje shqiptar dhe per kete qendrim çnjerezor antikushtetues do te marresh ndeshkimin e merituar. sb

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kryeministri Haradinaj: Guximi i Vasfijes le të jetë udhërrëfyes për viktimat e dhunës seksuale

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përgëzuar Vasfije Krasniqin për guxim e saj që të dalur të flasë publikisht për përjetimin e dhunës seksuale...

Ja pse duhet të hani kikirikë sa më shpesh

  Edhe pse kikirikët janë të dendur me energji (me shumë kalori dhe yndyra) studimet tregojnë se kikirikët dhe gjalpi i tyre mund të ulin...

IHH përkrah arsimin në Tetovë

Në organizim të Fondacionit për të Drejtat dhe Liritë e Njeriut (IHH) me qendër në Turqi, në shkollën profesionale “Gjoce Stojçevski” në Tetovë u...

Së fundi

Trump do të marrë pjesë në konferencën e donatorëve për Bejrutin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump do të marrë pjesë në një konferencë telefonike më 9 gusht, së bashku me liderët e Francës,...

Pëson arrest kardiak pasi del nga uji, ndërron jetë pushuesi 64-vjeçar në Durrës

Një 64-vjeçar ka ndërruar jetë, pasi ka pësuar arrest kardiak në plazhin e Durrësit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme, ku viktimë është...

Kosovarët që kthehen në Gjermani, nga nesër do të obligohen të testohen për Covid-19

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka njoftuar se që nga nesër, të gjithë qytetarët, banorë rezidentë në Gjermani apo që kalojnë pushimet verore në...