​Më shumë se 17,85 milion të infektuar dhe 683,000 të vdekur nga Covid-19 në botë

Më shumë se 17,85 milion njerëz në të gjithë botën janë infektuar me koronavirusin e ri dhe 683.767 kanë vdekur, sipas një raporti të Reuters.

Rastet e Covid-19 janë raportuar në më shumë se 210 vende dhe territore që kur rastet e para u identifikuan në Kinë në Dhjetor të 2019.

Shtetet e Bashkuara kryesojnë në listën e vendeve me 4,637,544 raste. Pasohet nga Brazili, me 2.707.877 raste dhe India, me 1.695.988 raste.

Shtetet e Bashkuara janë gjithashtu vendi me numrin më të madh të vdekjeve për shkak të Covid-19, duke regjistruar 154.922 vdekje.

Sipas një raporti të Reuters, numri i të vdekurve në Amerikën Latine tejkaloi 200,000 natën e kaluar, pasi Peruja njoftoi 191 vdekje të reja për shkak të pandemisë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Posta: Jemi në krizë, muajin tjetër punëtorët mund të mbesin pa rroga

Bordi i Drejtorëve të Postës së Kosovës kanë bërë të ditur se gjendja financiare në Postë është rënduar edhe më shumë muajve të fundit. Gjithashtu...

Moti i keq, në Kapshticë s’lejohen të kalojnë autobusët

Autoritetet greke në pikën e kalimit kufitar në Kapshticë, kanë vendosur, se për shkak të motit të keq si dhe bllokimit të një aksi...

Lëvizja Vetëvendosje kundërshton projektligjin për pagat

Projektligji për paga që është aprovuar nga Qeveria e Kosovës, kundërshtohet nga Lëvizja Vetëvendsoje, pasi sipas tyre ky projektligj ka gabime të shumta përmbajtësore,...

Së fundi

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz janë ekzaminuar...

Si të Përgatisni Reçelin e Kumbullave në Dy Mënyra

Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me kumbulla. Të freskëta...

Basha : Po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar. Gjaku dhe sakrifica sublime e tyre nuk do të shkojë dëm!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton 4 efektivët e Policisë të vrarë në krye të detyrës Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe...